Przejście do sekcji:

Treść strony - UKS Mustang

Historyczny sukces UKS Mustang

Dziewczęta z UKS-u zdobyły Puchar Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN za sezon 2019/2020. Jest to historyczny sukces zespołu na poziomie seniorskim. Finał odbył się w Białych Błotach (Bydgoszcz) 26 września o godz. 16.00. Rywalem naszego zespołu w finale był Strażak Przechowo (Świecie). Przed meczem odegrano hymn narodowy. Spotkanie sędziowało 4 arbitrów (w tym sędzia techniczny). Od pierwszego gwizdka spotkanie było bardzo wyrównane. W 8' meczu Anita Maćkiewicz wyprowadziła UKS na prowadzenie po asyście Magdaleny Żebrowskiej. Niestety w 9' było już 1:1 po strzale zawodniczki Strażaka Pituły. W 26' nasz zespół ponownie wyszedł na prowadzenie po asyście Wilińskiej i strzale Czubakowskiej. Zawodniczki z Przechowa ponownie wyrównały po drugim golu Pituły w 35'. Jeszcze przed przerwą w 43' UKS stracił gola z rzutu karnego po strzale Ciesielskiej. Do przerwy było 2:3. Po zmianie stron Mustang osiągnął dużą przewagę i już w 58' Czubakowska doprowadziła do remisu po asyście M. Żebrowskiej. W 61' Monika Pikos silnym strzałem nie dała szans bramkarce i było 4:3. W 67' po rzucie rożnym wykonywanym przez M. Żebrowską Maćkiewicz zdobyła piękną bramkę główką. Nasz zespół wygrał 5:3 zdobywając złote medale. Oprócz medali i Pucharów UKS otrzymał nagrodę finansową i awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Skład drużyny: Gała, Fydryszewska (61' Wenderlich), Leśniewska, Lejmanowicz (82' Rybczyńska), A. Żebrowska, Kwiatkowska, Pikos (88' Kamińska), M. Żebrowska, Wilińska, Czubakowska, Maćkiewicz. Rezerwa: Przyborowska, Dzięcielewska, Redestowicz, Drzewiecka, Stroisz, Ziemińska, Ostrowska, Kurowska. Trenerem zespołu jest Michał Ziemiński.

Dwa dni później Mustang udał się na mecz ligowy do Piotrkowa Kujawskiego, gdzie zremisował 5:5 z drużyną Zjednoczonych. Bramki strzeliły: Maćkiewicz x3, Czubakowska, Wilińska. Kolejny mecz UKS rozegra u siebie z AZS Włocławek 6 października (niedziela) o godz. 11.00 na boisku w Teodorowie.

Wróć

Przejdź do początku strony