Przejście do sekcji:

Treść strony - UKS Mustang

• Foto przedstawia zespół Mustang

Awans Mustanga

Ważne zwycięstwo odniosły piłkarki UKS Mustang Wielgie w wyjazdowym meczu II ligi kobiet w Wolsztynie. Nasze zespół wygrał w sobotę z Gromem 3:2

Mustang Wielgie po przegranej w Szczecinie w drugim meczu wyjazdowym chciały się zrehabilitować i tej sztuki dokonały, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania. Był to mecz walki. W 7. minucie na akcję lewym skrzydłem zdecydowała się Ewelina Czubakowska i po minięciu dwóch rywalek pokonał bramkarkę gospodyń. Sześć minut później Grom przeprowadził akcję lewą stroną i po dośrodkowaniu piłkę ręką zagrała Kinga Marchlewska. Sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola. UKS dążył do zdobycia kolejnego gola i w 30. minucie Anita Maćkiewicz wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie. Dwie minuty później mogła zdobyć drugą bramkę, ale po strzale z 18 metrów trafiła w poprzeczkę. Do przerwy było 2:1.

Po zmianie stron zespół z Wolsztyna stworzył sobie dwie dobre sytuacje, ale najpierw piłka trafiła w boczną siatkę, a drugi raz dobrą interwencją popisała się Anna Żebrowska. W 71. minucie po zamieszaniu pod bramką UKS-u wolsztynianki wyrównały. Walka trwała do końca. W ostatniej minucie spotkania nasz zespół wyprowadził kontrę, którą na bramkę zamieniła Magdalena Żebrowska. Dzięki tej wygranej UKS awansował o dwie pozycje na 9. miejsce w tabeli. O kolejne 3 punkty nasz zespół zagra w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 z Orłem Wałcz. Mecz w Dobrzyniu nad Wisłą.

artykuł: A. Korpalski